Facebook Messenger Olmadan Mesaj Okuma Mümkün Mü?

Facebook Messenger Olmadan Mesaj Okuma, uygulama geliştiricileri tarafından engellenmişti.

Facebook Messenger Olmadan Mesaj Okuma
Facebook Messenger Olmadan Mesaj Okuma

Uygulama, mesajlaşma ve etkileşim için Messenger uygulamasını zorunlu hale getirmişti ve Messenger’in indirilmesini şart koşmuştu. Öncelikle buradan uygulamanın nasıl indirileceğini öğrenebilir ve içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Facebook geçtiğimiz günlerde politika değişikliğine giderek Messenger uygulamasının indirilmesini şart koşmuştu ve uygulama telefonda hem yer kaplıyor hemde çok fazla şarj kullanımı gerçekleştirmekteydi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve bunun insanlara çok hızlı ulaşması ile artık Messenger olmadan mesajlarınızı okuyabileceğiniz bir yöntem bulundu.

Alternatif yöntemlerle artık sizde Messenger platformunu indirmeden mesajlarınıza erişebilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Peki bu yöntemler nelerdir ve yasal olmayan yollar mı içeriyor? veya özel bilgilerinizin çalınma ihtimali var mı? İşte tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası içeriğimizin devamında…

Mobil’de Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak İçin Ne Yapılmalı?

Facebook’un resmi mesajlaşma uygulaması olan Messenger’i indirmeden mesajlaşmak isteyebilirsiniz.

Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak
Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak

Günümüz teknolojisi ile bunu yapabilmeniz mümkün ve üstelik özel bilgilerinizin de çalınma durumu söz konusu değil. Öncelikle mobil kullanıcılar için şu adımların izlenmesi gerekmektedir;

  • Sık kullandığınız bir tarayıcıdan Facebook’un resmî sitesine gitmeli ve hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Daha sonra tarayıcı ayarlarından “Masaüstü site iste” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Sitenin otomatik olarak yenilendiğini göreceksiniz ve daha sonra mesajlar bölümünüze gitmeniz yeterlidir. Artık Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak için hazırsınız; istediğiniz arkadaşınıza bu şekilde resim, video ve mesaj gönderebilirsiniz.

Artık uygulama olmadan mobil cihazlardan dilediğiniz gibi arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki, aynı işlemi bilgisayar üzerinden yapmak mümkün mü?

Bilgisayar’da Messenger Olmadan Mesajlaşma İçin Ne Yapılmalı?

Mobil cihazlardan yapıldığı gibi bilgisayar üzerinden de Messenger’i kurmadan mesajlaşma şansınız bulunuyor. Ancak mobil cihazlarda ki gibi “Masaüstü site iste” yöntemi dışında başka adımlar atmanız gerekiyor. Buna göre atmanız gereken adımlar şunlardır;

  1. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sık kullandığınız tarayıcıyı açarak burada ki bağlantıya tıklayınız.
  2. Açılan pencere de Facebook’un resmî sitesini göreceksiniz ve hesabınıza giriş yapmanız istenecek.
  3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Facebook’un ilk çıktığı zamanlarda ki temasını göreceksiniz. Buradan mesajlar bölümüne giderek yine uygulamayı indirmeden dilediğiniz gibi mesajlaşabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları, hem mobil cihazlar hem de bilgisayar için uygulayabilirsiniz ve site Facebook’a ait olduğu için de bilgileriniz güvende kalacaktır. Böylece Messenger Olmadan Mesajlaşma yapabilir ve geçmiş dönemlerin 0 Facebook bağlantısını gibi bir yöntem izleyebilirsiniz. Ancak bu şekilde giriş yaptığınızda arkadaşlarınıza çevrimiçi görüneceğinizi de unutmayın.

Facebook Messenger Çevrimdışı Olma

Facebook’u Messenger olmadan kullanmayı yukarıdaki adımları izleyerek sağlayabilirsiniz. Ancak bu adımları izleseniz bile arkadaşlarınıza ve çevrenize çevrimiçi olarak görüneceksiniz. Gizliliğinize önem veriyor ve çevrenizden kimsenin aktif olduğunuzu görmesini istemiyorsanız izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. İşte Facebook Messenger Çevrimdışı Olma yöntemi için izlemeniz gereken adımlar;

  • Mobil cihazlardan veya bilgisayardan yukarıdaki adımları izleyerek mesajlaşma bölümüne gelmelisiniz. Aynı zamanda Messenger uygulaması kullanıyorsanız yine mesajlaşma bölümüne girmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra sağ en altta üç çizgi şekilde görünen ikona girerek Aktif yazısına basmalısınız.
  • İsminizin yanında çıkan yeşil butonu pasif duruma getirmelisiniz ve artık görünmez olarak mesaj kutunuz içerisinde gezebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama içerisinde de çevrimdışı olarak gezebilirsiniz ve çevreniz aktif olduğunuzu göremez.

Sizlerle Facebook Messenger Olmadan Mesaj Okuma yöntemlerini en ince ayrıntısına kadar buluşturduk ve artık sizde görünmez olarak ve Messenger olmadan mesajları okuyabilirsiniz. Okuduğunuz mesajları toplu olarak nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız buradan ilgili yazımıza giderek öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın