Facebook Messenger Engellendiğini Anlama | 2022 Güncel Yöntemler

En eski sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook uygulamasında, Facebook Messenger Engellendiğini Anlama ve Messenger da Engellendiğimi Nasıl Anlarım soruları pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor.

Facebook Messenger Engellendiğini Anlama
Facebook Messenger Engellendiğini Anlama

Uygulama kullanıcısına kilometre ötedeki arkadaşlarıyla veya kullanıcılarla iletişime geçme şansı sunuyor. Bu kişiler ile fotoğraf ve video paylaşma ve Messenger üzerinden mesajlaşma da uygulamanın sunduğu diğer araçlar… Kullanıcılar istedikleri ile arkadaş olabilir ve istemediklerini ise arkadaş listesinden çıkarabiliyor. Aynı zamanda uygulama kullanıcısına istemediği kişiyi tamamen engelleme veya bloklama şansı da veriyor.

Uygulama üzerinde eğer bir kullanıcıyı engellediyseniz, gönderileriniz engellediğiniz kullanıcı tarafından görünmez hale geliyor. Aynı zamanda bu kullanıcı size mesaj atamıyor veya size ait hiçbir bilgiye de ulaşamıyor. Peki, eğer bir kullanıcı tarafından siz engellenirseniz, bunu anlamak için neler yapabilirsiniz?

Aynı zamanda diğer ilgili içeriklerimize göz atabilirsiniz; buraya TIKLA

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Facebook uygulaması, mesajlaşma bölümü için ayrı bir uygulama geliştirerek bunu kullanıcıların hizmetine Messenger adı ile sunmuştu. Bu uygulamanın hayatımıza girmesi ile birlikte Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır?; sorusu ortaya çıktı. Çünkü aslında Messenger uygulaması üzerinde sizi engelleyen biri hala arkadaşınız kalabiliyor ve zaman tünelinde etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır?
Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Bu konuda Facebook uygulamasının gizlilik şartları kapsamında kimin engellediğini görmeniz ve anlayabilmeniz mümkün değildir. Uygulamanın gizlilik politikasını buradan okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra teknolojinin geçirdiği evrelerden sonra engellenip engellenmediğinizi bazı yöntemler ile anlayabilirsiniz. Öncelikle arkadaşınız olan veya olmayan bir kullanıcı aniden görünmez bir hale geldiyse bunun sebepleri şunlar olabilir;

  1. Kullanıcı Facebook hesabını geçici olarak veya tamamen dondurmuş ve uygulamayı kullanmayı bırakmış olabilir.
  2. Uygulamayı kullanan kullanıcı sizi engellemiştir yani; profilini görmenizi, mesaj atmanızı, beğeni veya yorum yapabilmenizi istemiyor olabilir.

Peki, eğer kullanıcı gerçekten sizi engellediyse, sizin bunu anlamanızın yolu yok mu? Elbette var, bazı adımları izleyerek engelleyip engellemediğini veya hesabını dondurup dondurmadığını anlayabilirsiniz.

Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır? | İşte 2022 Güncel Yöntemler

Kullanıcıların birbirini engellediğini görmenin mümkün olmadığından yukarıda bahsetmiştik. Ancak bazı yöntemler ile engellenip engellenmediğinizi de görebileceğinizi söylemiştik. İşte Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır? sorusunun cevabını bulmak için şu adımlar izlemeniz yeterlidir;

  • Facebook üzerinden engelleme ile Messenger üzerinden engelleme aynı şey değildir. Bu nedenle öncelikle Messenger üzerinden engellenip engellenmediğinizi anlamak için Messenger uygulamasını açıp arama butonuna basmalısınız.
  • Arama seçeneklerinde istediğiniz kullanıcının adını yazarak bir sohbet başlatmayı deneyiniz. Eğer kullanıcı hiç görünmüyor ise Facebook uygulaması üzerinden kullanıcıyı aramayı denemelisiniz. Buradan da kullanıcı karşınıza çıkmıyorsa yüksek ihtimalle hesabını dondurmuştur.
  • Kullanıcıyı bulduğunuzu ve mesaj gönderme basamağına geçtiğinizi varsayalım. Bu adımda ise kişiye mesaj atmayı denemeli ve mesajın ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Mesaj kullanıcıya ulaşıyor ise sizi engellemediğini söyleyebiliriz ancak mesaj ulaşmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali yüksektir. Eğer engellediyse karşınıza şu uyarı gelecektir:

    Bu kişiye şu anda ulaşılamıyor” yazan bir mesaj gelirse bu kişi ya senin mesajlarını engellemiştir, ya Facebook hesabını dondurmuştur ya da seni Facebook’ta tamamen engellemiştir…1

İşte bu yöntemleri izleyerek sizde bir kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini veya hesabını dondurup dondurmadığını anlayabilirsiniz ancak yöntemlerin kesinliğinin olmadığını bilmenizi isteriz. Çünkü bu işlemler uygulama tarafından gizlilik politikası kapsamında incelenmektedir ve kullanıcılar ile paylaşılmamaktadır.

Yorum yapın